Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!

Silent Hill Downpour Xbox 360 Türkçe Yama İndir v5.0 (ÇIKTI)

çağ

Süper Moderator
Süper Moderator
Silent Hill Downpour Xbox 360 Türkçe Yama İndir v5.0 (ÇIKTI)

Silent Hill Downpour Xbox 360 Türkçe Altyazı Dil Dosyası TR Yama İndir v5.0 (ÇIKTI)

06.04.2020

v5.0 ile gelen yenilikler

1
: Oyunun giriş bölümünde yer alan aktarma sahnesini çevirmeme rağmen ingilizce çıkıyordu. Maalesef o kısım korumalı olduğu için bir şey yapamıyorduk. Aynı sorunu, oyunu macarca diline çeviren arkadaşlarda yaşamıştı ve bunu onlar da dile getirmişti. Başka bir dile uyarlayabilirdim, fakat sizi uğraştırmamak için bir .srt dosyası oluşturup o bölümde geçen alt yazıları oyunun giriş videosuna gömdüm. Yani, bu sorun da tamamen çözülmüş oldu.

Edit: Maalesef videoya gömmüş olduğum altyazılar xbox konsolunda çalışmadı. PS3 oyununun yamasında sorun yok.

2: Önceki sürümlerde birçok dosyada harf kısıtlaması, yani ingilizce kelime sayısına göre düzenleme yapılmıştı. Yeni araç sayesinde bütün dosyaları tekrardan düzenlendi.

3: Bütün dosyalar tek tek tekrardan elden geçirildi ve bunun dışında, anlatım bozukluğu olan kısımlar da düzeltildi.

4: Türkçe karakter desteklemeyen kısımlar (Notlar hariç) tamamen düzeltildi. Notlarda (ş,ı,ğ) harfleri desteklenmiyor.

5: Notlar da bulunan çeviri hataları ve harf kısıtlama sorunu bu sürüm ile birlikte giderildi.

6: Oyun içi konuşmalar, Ara Sahneler, Menü, Görevler ve İpuçlarına türkçe font desteği sağlandı.

7: Oyun içi konuşmalar %95 & Notlar %95 Türkçedir.

Soru: Ha bire güncelleme çıkartıp duruyorsun. Biz bu güncellemeleri kurmak zorunda mıyız?

Cevap: Hayır, ama Oyundan daha fazla zevk alabilmeniz ve oyunun hikayesini daha iyi anlayabilmeniz için gelen güncellemeleri kurmanızda fayda var.

Soru: Yeni gelen güncellemenin çalışması için ne yapmamız gerekiyor?

Cevap: Yamanın içinde bulunan bütün dosyaları bulundukları dizine atmanız yeterli.

Soru: Peki, benim kayıt dosyalarım var, onları silmem gerekiyor mu?

Cevap: Hayır, silmeniz gerekmiyor.

Soru: Bundan sonra bir güncelleme gelecek mi?

Cevap: Hayır, bundan sonra bir güncelleme gelmeyecek.

Herkese şimdiden keyifli oyunlar diliyorum :)

THE DARKNESS
JAMES SUNDERLAND

TOOL
AHMET ÇELİK (rengareng)

TÜRKÇE ÇEVİRİ
ÇAĞ

EKSİK KALAN NOTLARIN ÇEVİRİLERİ
MERVE ERDENER

XBOX 360 PORT VE DÜZENLEME
BEKİR007
ÇAĞ

Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, Tool'u benimle paylaşan Scofield'e teşekkürü bir borç bilirim. :) Teşekkürler Scofield.

NOT
Türkçe yamayı indirdikten sonra kurulum bölümünü mutlaka okuyunuz. Ayrıca, yakında bu oyunun oynanış videolarını da kanalım üzerinden yayınlayacağım :)

Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.

Son düzenleme:

caner192

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Teşekkürler.

scyl

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
teşekkürler

Forexdy

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Teşekkürler

cny033

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Teşekkır

gamelover

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Selamlar.Türkçe yama ile ilgisi var mı emin olamadım ama oyunun başlarında hapishaneden çıkarken "fatal crash intercepted" hatası oluşuyor ve oyundan atıyor.

gamelover

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Rica etsem değiştirilen dosyanın orjinalı elinde olan biri varsa yükleyebilir mi?Orjinalini yedeklemeyi unutmuşum.

çağ

Süper Moderator
Süper Moderator
Selamlar.Türkçe yama ile ilgisi var mı emin olamadım ama oyunun başlarında hapishaneden çıkarken "fatal crash intercepted" hatası oluşuyor ve oyundan atıyor.
Hayırlı ramazanlar. Türkçe yama da bir sorun yok, ama aktarma sahnesi ile ilgili bir video var, o videoya o kısımda geçen konuşmaları altyazı olarak gömmüştüm. Büyük ihtimalle sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. Ama ps3 için de aynı işlemi uygulamıştım ve onda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

çağ

Süper Moderator
Süper Moderator
Rica etsem değiştirilen dosyanın orjinalı elinde olan biri varsa yükleyebilir mi?Orjinalini yedeklemeyi unutmuşum.
Selamlar :) Bugün bu video için son kez bir düzenleme yapacağız. Aktarma sahnesinin videosunda sorun var maalesef. Bu sorun sadece xbox 360 da mevcut. PS3 de öyle bir sorun yok. O videoya altyazı gömmüştüm. Eğer bir düzelme olmazsa, orjinal videoyu yama ile beraber bugün paylaşacağım, merak etmeyin :)

Lordsek

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Teşekkürler

asivaz

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
sırf yama için oyunu indirdim :)

Üst Alt
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]